Loading...
Spelschema2019-06-06T21:47:36+00:00
2019-06-06T21:23:33+00:00

Örlycke Jazzmen

Torsdag 18.00-19.30 Listerkyrkan
Fredag 19.30-21.15 Havsbadet
Lördag 17.00-18.45 Dagmars

2019-06-06T21:22:28+00:00

X-Bluession

Torsdag 20.45-22.45 Hanöhus

2019-06-06T21:21:47+00:00

Thou Shalt Swing

Fredag 13.15-14.45 Havsbadet
Fredag 19.45-21.30 Hanöhus
Lördag 19.30-21.15 Dagmars

2019-06-06T21:20:53+00:00

The Spirit of New Orleans

Fredag 13.00-14.45 Hanöhus
Fredag 18.00-19.30 Listerkyrkan
Lördag 17.00-18.45 Havsbadet

2019-06-06T21:19:55+00:00

Stockholm Stompers

Torsdag 21.15-23.15 Festivaltältet
Fredag 15.15-16.45 Havsbadet
Fredag 21.00-22.45 Dagmars

2019-06-06T21:18:55+00:00

Six Foot Stompers

Torsdag 18.15-20.15 Havsbadet
Fredag 15.45-17.30 Dagmars

2019-06-06T21:18:08+00:00

Renault Crois Quartet

Fredag 22.00-23.45 Hanöhus
Lördag 12.00-13.45 Dagmars
Lördag 19.45-21.30 Festivaltältet

2019-06-06T21:17:11+00:00

Pipps Blue Six

Torsdag 18.30-20.30 Dagmars

2019-06-06T21:16:29+00:00

Paul Harrison Band

Fredag 21.15-23.00 Festivaltältet
Lördag 14.45-16.30 Festivaltältet
Lördag 22.00-23.45 Hanöhus

2019-06-06T21:15:22+00:00

Nils Bondesson Band

Fredag 13.15-15.15 Festivaltältet
Fredag 21.45-23.30 Havsbadet
Lördag 19.30-21.15 Hanöhus

2019-06-06T21:14:30+00:00

Max Lagers New Orleans Stompers

Fredag 17.30-19.00 Havsbadet
Lördag 17.00-18.45 Hanöhus
Lördag 22.00-23.45 Dagmars

2019-06-06T21:13:38+00:00

Krystyna Durys

Fredag 16.00-17.45 Festivaltältet
Lördag 14.45-16.30 Hanöhus
Lördag 19.30-21.15 Havsbadet

2019-06-06T21:12:42+00:00

Kristianstads Storband

Lördag 12.00-13.45 Havsbadet
Lördag 17.15-19.00 Festivaltältet

2019-06-06T21:11:57+00:00

King Louie Stompers

Torsdag 18.00-20.00 Hanöhus

2019-06-06T21:11:01+00:00

Dan Barret and his Swedish Smorgasbord

Fredag 18.30-20.30 Festivaltältet
Lördag 14.30-16.15 Dagmars
Lördag 22.00-23.45 Havsbadet

2019-06-06T21:10:04+00:00

Dragkedjan Jazz Band

Torsdag 18.30-20.30 Festivaltältet
Fredag 18.30-20.15 Dagmars
Lördag 12.15-14.00 Hanöhus

2019-06-06T21:09:08+00:00

Copenhagen Washboard Five

Torsdag 21.15-23.15 Dagmars
Fredag 15.15-17.00 Hanöhus

2019-06-06T21:08:02+00:00

Björn Ingelstam/Chris Tanner Swingtet

Fredag 17.30-19.15 Hanöhus
Lördag 14.30-16.15 Havsbadet
Lördag 22.15-24.00 Festivaltältet

2019-06-06T21:06:05+00:00

Baby Jools and his jazzaholics

Torsdag 21.00-23.00 Havsbadet
Fredag 13.15-15.00 Dagmars

2019-06-06T21:05:50+00:00

Adrian Cox/Profoundly Blue

Lördag 12.15-14.00 Festivaltältet
Lördag 18.00-19.30 Listerkyrkan